کرونا و هندبال ایران درون سکانس پایانی

به گزارش ایسنا، با مسری ویروس کرونا درون کشور داخل اداخر سال ۹۸، زمزمه هایی درباره بطلان مسابقات هندبال شکل گرفت و در حاصل سازمان لیگ حکم به بازی عاری تماشاگر در هفته بیستم داد که حواشی ورزش سپاهان و پرسپولیس تو اصفهان، مولود این تصمیم گیری وجود. به هر شکل، هم چشمی ها تا هفته بیست و یکم لیگ برتر ادامه رک کرد و در نهایت از اواسط اسفند، «ستاد مقابله با گسترش کرونا در بازی» حکم به تعویق رقابت های پیاده روی داد.

شیوع کرونا و تعطیلی مسابقات

پس از تعطیلی یک هفته ای هم چشمی های فوتبال، ۲۱ اسفند یعنی شش روز پس از تعطیلی لیگ برتر و با توجه به متشنج شدن شرایط عالمگیر ویروس درون کشور و افزایش احصائیه مبتلایان، اطلاع دادن شد که تمام مسابقات و لیگ های مختلف ورزشی تمام رشته ها داخل سطح لیگ لایق و لیگ های دسته یک، دو و سه تا ۱۵ فروردین ماه تعطیل خواهند بود.

با این تصمیم، تمرینات تیم های لیگ برتری نیز تعطیل شد اما برخی از تیم ها برای اینکه از رقبا جلوتر باشند، تمریناتشان را برگزار می کردند تا اینکه رخصت جدیدی از سوی ستاد مقابله با بسط کرونا صادر شد.

* آغاز اختلاف میان تیم های لیگ لایق

این تصمیمات و پشت افتادن بیش از یک ماهه مسابقات فوتبال، شائبه لغو کامل مسابقات را مطرح کرد که موجب ابراز اختلافات بسیاری میان آویشن ها شد. در واقع در این میان بوسیله جز پرسپولیس که با قاطعیت در صدر لوله کوچک حضور داشت و ابگینه قهرمانی را در چند قدمی می دید، سایر تیم ها عاشق اتمام انفصال بدون اعلام قهرمان بودند؛ خواسته ای که تا امروز ادامه دارد.

با این وجود از همان روزها، مسئولان وزارت بازی و همینطور متولیان پیاده روی در سازمان لیگ هیچگاه گاه تحت بار الغا رقابت ها نرفتند چرا که تیم ها به نعوظ آشکار منافع شخصی را درون نظرات خویشتن لحاظ می کردند و فراهم به قبول کردن نظر سازمان لیگ حزن نبودند. داخل نتیجه به علت توصیه های مقامات بین المللی داخل فیفا و AFC و مصلحت فوتبال ایران، لغو مسابقات به طور کامل منتفی شد.

اختلاف برای تعطیلی خواه ادامه لیگ با استمرار محدودیت های کرونایی، تکثیر پیدا کرد. ستاد مقابله با گسترش کرونا با توجه به استمرار طرح فاصله گذاری مدنی درون علت قطع زنجیره ارجاع کرونا، جلوگیری کننده از مبدا مسابقات لیگ تا پایان فروردین شد و در ادامه با اطلاعیه دیگری، اول رقابت ها را تا اختتام اردیبهشت بوسیله تعویق انداخت و موجب بلاتکلیفی بیش از پیش فوتبالیست ها شد.

با این تدابیر، برخی بازیکنان خویشتن قرنطینگی را شکستند و فداکار از آویشن ها هم بوسیله رخ مخفیانه تمرینات خویشتن را آغاز کردند تا جنجال جدیدی آغاز شود و ترساندن راه اندازی لیگ و نهادهای قضایی و انضباطی را بوسیله پشت داشته باشد.

* انتها بلاتکلیفی و آغاز کرونانمایی!

بالاخره روز موعود فرا رسید و با اعلام رئیس جمهور، تمرینات تیم ها از اوایل خرداد آغاز شد و داخل ادامه فدراسیون پزشکی ورزشی و موسسه لیگ توضیحات بیشتری را درباره نحوه فاتحه تمرینات اعلام کرد.

پروتکل سفت و سخت فدراسیون پزشکی ورزشی در ابتدا با ایرادهای بسیاری توسط فداکار از تیم ها اجرا شد بوسیله طوری که تست های مختلفی توسط تیم ها و بدون حضور بازرسان اجرا شد که تو مولود برخی از آویشن ها آمارهای متناقضی را درباره عالمگیر کرونا ارائه کردند.

اما وقتی پای میانه روی آزمایی و بررسی معیار های اندوهناک شده از بازیکنان و مربیان مطرح شد، به لباس عجیبی فداکار از آویشن ها عقب نشینی کردند و تو آزمایش های ثانویه، تست های مثبت، سلبی شدند تا همه چیز گل و بلبل شود.

* مخالفت رسمی با مقدمه لیگ مرجح

در حالی که می رفت لیگ گرامی از اواخر خرداد با بازی معوقه رهایی و فولاد تو خوزستان شروع شود، ناگهان چهار تیم مخصوص با ارسال روزنامه ای به وزیر ورزش تغار خود را با شروع مسابقات اعلام کردند که با واکنش های مختلفی همراه بود.

با این حال از آن زمان تاکنون تست های مثبت تیم ها اندک شده و اکثر تیم های لیگ سلطه وارد فاز برگزاری مسابقات دوستانه شدند که تو مولود آن چندین ورزشکار با مصدومیت های سنگینی فاش شدند اما همچنان اکثریت آویشن ها به سمت و لفظ شروع مسابقات می روند.

در این بین قصه تیم هایی مانند تراکتور و ماشین سازی متفاوت است و همچنان مصر به لغو طولانی لیگ برتر هستند چرا که برخی بازیکنان این تیم فراهم بوسیله باهم اتحاد کردن داخل تمرینات نیستند و از طرفی تو آخرین تست این تیم، نمونه آزمایش کبد نفر مثبت شده است.

* همه آماده بوسیله جز …

عقب افتادن آویشن هایی مانند تراکتور و ماشین سازی با تعویق یک هفته لیگ برتر همراه شد اما اتحاد آویشن های معترض به نخست لیگ برتر تو آخرین اقدام خود نامه ای را با امضای برخی از بازیکنانشان بوسیله سازمان لیگ فرستادند و مشتاق لغو لیگ شدند.

موسسه لیگ در نفوذ بوسیله این اتفاق می گوید تماس با فداکار از بازیکنان – که اسامی آنها در نامه ارسال شده به این موسسه دیده می شود – حاکی از بی اطلاعی طولانی آنها از محتوای روزنامه و امضای آن است.

سکانس پایانی این اتفاقات فردا (چهارشنبه) فرا می رسد و باید دید جدیت کدام یک از طرفین موفقیت آمیز خواهد بود؟ آیا استخلاص و فولاد در ورزش معوقه به میدان می روند و استارت لیگ را می زنند یا لیگ بعد از چهار ماه بوسیله لباس عجیب و غریبی به خط اختتام می رسد؟

انتهای پیام