نوا و رخسار به کمک سایپا آمد | نقد علی دایی داخل اخبار ورزشی

علی دایی سپس از اخراج از سایپاٍ، طی مصاحبه‌ای به موضوعات مختلفی درون خصوص این جماعت از یکسره اینکه مدیر عامل سایپا پیشتر مدیر طاس حراست سازمان صدا و سیما بوده است، پرداخت.

دستور کار ۲۰.۳۰ با تمهید گزارشی و با صدای علی رضوانی، گزارشگر تلویزیون به نقد صحبت‌های علی دایی پرداخت. در این دستور کار گفت‌وگویی با مدیران سایپا که توسط پروگرام ۲۰.۳۰ تهیه شده بود پخش شد و این مدیران به نقد دایی پرداختند. درون این گزارش صحبت‌های پیشین دایی پخش شد اما با وی در خصوص مدعای مطرح شده توسط باشگاه سایپا گفت‌وگویی عارض نگرفت.

بازی سه، گزارشی درون این خصوص تولید کرده، که بدین شرح است:

بوسیله گزارش “ورزش سه گانه”، یکی از سرخط خبرهای ۲۰:۳۰ شنبه ۱۴ اردیبهشت، به پراکندن کمی از صحبت‌های اخیر علی خریدار مال دزدی و واکنشی که سخنگوی باشگاه سایپا به او داشته، ویژه داشت که همین موضوع موجب شد تا اهالی اسب سواری منتظر پخش این گزارش تو این بخش خبری باشند.

با گذشت ۲۰ دقیقه از ۲۰:۳۰، اخبار ورزشی با نریشن‌خوانی علی رضوانی، قوطی و گزارشگر ورزشی این پروگرام روی تصاویر اسلایدی علی دایی(عکس‌هایی که تو حالت عصبانیت و فریاد کشیدن بود) اینگونه آغاز شد: «علی دایی که از آویشن سایپا بر گذاشته شده، چندتا رسانه رو احضار کرد تا حرف‌هاش رو بزنه. البته بازهم با همون ادبیات شاکی‌گونه‌اش».

در ادامه این قسمت از حرف‌های علی دایی در نشست خبری روز گذشته او پخش شد: «ببینید من برای اینکه دست افزار حق زدم اخراج شدم.»

باز هم صحبت‌های رضوانی به این شکل ادامه یافت: «دایی به بهانه اوضاع مالی خراب در تیم سایپا فضا را به این سمت کشونده، اما نکته اینجاست که سایپایی‌ها میگن بخش عمده‌ای از قراردادها را پرداخت کردیم.»

احمد مددی، سخنگوی مجتمع سایپا نیز درون این آیتم گفت‌وگویی ضبط شده با ۲۰:۳۰ داشت که درون آن اظهار کرده بود: «ببینید ما الان سه بازی داریم تا آخر خلع. تا این لحظه که من خدمتتان هستم، ۶۰ درصد پرداختی داشتیم. خلال امروز و فردا ۱۰ درصد دیگر هم پرداختی خواهیم داشت.»

مجددا رضوانی در زمینه‌ی تصاویر علی دایی عنوان کرد: «ولی چند نکته تامل‌برانگیز درباره قرارداد دایی که باشگاه سایپا اعلام کرد: ۱) رقم پیمان نامه»

سخنگوی مجلس سایپا تو این باره در مصاحبه بایگانی شده خود گفت: «امسال قراردادش(علی خریدار مال دزدی) یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده که از این یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، ۶۰ درصد وزن ۹۰۰ میلیون تومان را ایشان قبض کرده.»

رضوانی رمز کرد: «جالب اینکه میگن علی دایی ماساژور شخصی هم در آویشن داشته» و در امتداد صحبت‌های مددی پخش شد: «چرا باید ۵ نفر، فقط ماساژور محضر داشته باشه که از قرار اطلاع، یک نفر هم ماساژور انحصاری ایشون باید باشه؟»

«و نکته بعد نارضایتی‌هاشون(جماعت سایپا) از غیبت‌های علی دایی بر سر تمرینات بوده.»؛ پس از این صحبت‌های رضوانی، مجددا اظهارات سخنگوی باشگاه سایپا عنوان شد: «ایشون از پنج مجمع تمرینی، بنیادی جلسات رو تشریف نمی‌آوردن. برخی را حزن دیر به شیوه کنفرانس مانور می‌رسیدن. کلا نظم خاصی آستان ایشون داخل تمرینات نداشته.»

پس از این واکنش، رضوانی گفت: «واقعا این رفتارها چه ربطی به فوتبال داره؟ چرا پیاده شدن رفتن ایشون از اکثر تیم‌ها با دعوا، مصاحبه‌های سریع و توهین‌های اون همراه میشه؟»

در این میان ۲۰:۳۰ بوسیله صحبت‌های علی دایی پس از برکناری از سرمربیگری پرسپولیس اشاره کرد که گفته بود «تعاقب این بودن که ماها نباشیم و طولانی سعی‌شون اندوه کردن.»

رضوانی به این نکته حزن اشاره کرد: «متشابه وقتی که پس ازآن از برکناری از تیم ملی، جنجال به پا کرد یا مغایرت با انصاری‌فرد، مدیرعامل باشگاه راه‌آهن وقتی مربی این آویشن حیات و البته اختلاف و دعواهای زننده اون با چندتا از مدیران پرسپولیس در سال‌های گذشته. از حبیب کاشانی تا رویانیان و و و»

صحبت‌های علی دایی که در یکی از کنفرانس‌های خبری پس ازآن از ورزش گفته بود: «ایشون داخل اندازه اون نیستش که راجع بوسیله علی دایی صحبت بکنه. تامین باشید هر عددی بزنه، همه چی رو میام خیلی واضح‌تر میگم. نه از کسی می‌ترسم، نه چیزی.» بی قراری درون ادامه آیتم ۲۰:۳۰ پخش شد.

این صحبت‌ها نیز به طور پیاپی پخش شد «رضوانی: درگیری‌های فیزیکی دایی با فلان بازیگر یا خبرنگار بی آرامی که البته خودش پسند نداره، بماند.»، «علی دایی در نشست خبری: شما اصلا داخل اون حد و عددی نیستی که بخوای اینجا مبدا بکنی این حرف‌ها رو کوفتن.»

در ادامه نریشن‌خوانی‌های رضوانی، این قوطی یادآور شد: «و خلاصه زمان حال توپ اون در زمین سایپا محذوف. هیأت مدیره مجلس در تصمیمی جمعی رای به برکناری خریدار مال دزدی داده و متاسفانه باز بی آرامی حرف‌هایی با طعم ترساندن و تسویه حساب‌هایی دور از اخلاق ورزشی شنیده میشه.» و بلافاصله صحبت‌های روز گذشته علی خریدار مال دزدی پخش شد: «اگر لازم باشه با مطلب و مدرک همه این‌ها پیش روی میشه. اون موقع است واویلا.»

«آیا دغدغه واقعا گرون شدن قیمت پراید و تیباست یا چیز دیگه‌ای؟» این صحبتی بود که علی رضوانی در آیتم ۲۰:۳۰ گفت و پس از آن اظهارات دیروز سرمربی قبلی سایپا و تیم ملی پخش شد: «من گفتم ببخشید این همه افزایش مقدار معلوم کرده، حداقل حقوق ما که افزودن بی پرده نکرده، حداقل حق و حقوق این بچه‌ها رو بدید.»

رضوانی در ادامه حرف‌های خود اقرار کرد: «شاید چنانچه سایپا ۱۰۰ درصد پول‌شون رو داده بود، اصلا کسی از گرونی خودرو حرفی نمی‌زد!»

آخرین مدخل از صحبت‌های ضبط شده مددی، سخنگوی مجتمع سایپا هم اینگونه بود: «اینکه ایشون نرخ خودرو رو بستگی میده به قرارداد بازیکنان، به اعتقاد ما یک گریختن به جلو و یک فرافکنی و یک ورزش با احساسات مردمیه که تو یک شرایط باطراوت اقتصادی دارن مشت و پنجه کند می‌کنند و اذیت میشن.»

و رضوانی همچنین در آخر گفت: «امان از دست این پول که تو هندبال ما چه ها نمی‌کنه. اصلا این هندبال چه زوری به بعضی‌ها داده که به بهانه حرف حق، بوسیله هر کس، هرچه دوست دارند بگویند و بروند و انگار نه انگار.»

این هم بخش آخر آیتم ۲۰:۳۰ و اظهار نظری وجود که علی دایی سال‌ها قبل در مصاحبه با خبرنگاران داشت: «من نمی‌دونم یک بار باید ترس رو گذاشت کنار، یک بار باید مستحکم تلاقی کرد.»