نارضایتی فیفا از اقدام نادیده کره شمالی | اینفانتینو: سراسیمه هستیم و شگفت زده

ایسنا به نقل از اسپورت ۲۴ نوشت: کره شمالی در هفته سومین وعده مقدماتی شیشه ای کردن جهانی ۲۰۲۲ قطر در یک بازی تاریخی میزبان الزام جنوبی بود. دو آویشن برای اولیه وهله داخل یک دیدار رسمی تو جبر شمالی به مصاف بی آرامی رفتند و به تساوی عاری تراب دست یافتند.

در این دیدار هیج رسانه تصویری حضور نداشت و هیچگاه هوادار و مجله نگاره زور ای نیز اذن آستان تو ورزشگاه را نداشت. تنها نماینده فیفا با استعمال از SMS خبر رسانی می کرد چرا که اجبار شمالی غیر از بازیکنان و کادرفنی برای هیچ پاسبان ای از جبر جنوبی گذرنامه صادر نکرد.

جیانی اینفانتینو مهتر فیفا گفت: ما از ابراز اتفاقاتی که درون این دیدار رخ داده ناراحت هستیم. شگفت خورده شدیم که صندلی های خالی را دیدیم و هیچ نماینده رسانه ای تو ورزشگاه نبود. بخاطر فیفا آزادی اشعار اقرار رسانه ها از اهمیت زیادی برخوردار است. البته این سهل انگارانه است که خیال کنیم در یک دقیقه می شود همه دنیا را دگرگونی داد. من تمام تلاشم را می کنم تا بتوانم باعث صعود فوتبال در بعضی جوامع شوم و وضعیت را تبدیل دهیم. بدون هوادار، عاری دوربین، عاری گل | دیدار تاریخی دو الزام پس از ۳۰ سال