منگوستین چیست و چه فوایدی برای صلح و صفا دارد؟

منگوستین (Mangosteen) یا ترگیل، با صیت علمی گارسینی انبه‌ای (Garcinia Mangostana)، میوهٔ گرمسیری خاصی است که طعم ترش و شیرینی دارد. خاستگاه این دشت جنوب‌شرقی آسیاست، اما در مناطق متنوع گرمسیری سرتاسر جهان هم یافت می‌شود. بعضی‌ها این میوه را منگوستین بنفش می‌نامند، در مدت وقتی می‌رسد، پوستش رنگ بنفش تیره‌ای به خویشتن می‌گیرد. اما بخش خوراکی آن سفید محسوس است. منگوستین برای ما میوهٔ ناشناخته‌ای است، اما نباید آن را نوظهور بگیریم، در مقابل به‌خاطر مواد مغذی، فیبر و آنتی اکسیدان های اختصاص فراوانی که دارد، از خواص فوق‌العاده‌ای بخاطر سلامتی مردم دارد. حتما بخوانید:خواص مارچوبه؛ ۱۸ خاصیت درمانی این سبزی سرشار از ویتامین Kخواص ازگیل؛ ۹ تاثیر دارویی و فوق‌العاده ازگیل بخاطر سلامتیخواص آووکادو؛ ۱۲ نفوذ این سوپر غذای خوشمزه برای سلامتی بدن خواص منگوستین بخاطر صلح و صفا چگونگی مصرف منگوستین عوارض احتمالیِ مصرف منگوستین

داخل این مقاله، ۱۱ فایدهٔ منگوستین برای مصونیت مردم را مرور می‌کنیم. ۱. منگوستین بیش مغذی است

منگوستین کالری نسبتا کم، اما مواد مغذی فراوانی دارد. یک پیمانه (۱۹۶ گرم) منگوستین خشک کنسروی حاوی این مواد مغذی است: کالری: ۱۴۳ کربوهیدرات: ۳۵ گرم فیبر: ۳٫۵ گرم روغن: ۱ گرم پروتئین: ۱ گرم ویتامین C: حدود ۹ درصد از ارج موردنیاز روزمره ویتامین B9 (فولات): حدود ۱۵ درصد از مقدار موردنیاز روزانه ویتامین B1 (تیامین): حدود ۷ درصد از مقدار موردنیاز یومیه ویتامین B2 (ریبوفلاوین): حدود ۶ درصد از مقدار موردنیاز یومیه منگنز: ۱۰ درصد از مقدار موردنیاز روزانه مس: ۷ درصد از بها موردنیاز روزانه منیزیم: ۶ درصد از مقدار موردنیاز یومیه

ویتامین‌ها و مواد معدنی موجود در منگوستین، برای حفظ قضیه بسیاری از عملکردهای تویی بدن انسان ضروری هستند؛ از عموم تولید DNA، انقباض عضلانی، بهبود زخم، زنهار بدن و عملکرد اعصاب.

علاوه‌براین، یک پیمانه (۱۹۶ گرم) از این میوه، تقریبا ۱۴ درصد از مقدار موردنیاز روزانهٔ بدن بوسیله فیبر را هم تأمین می‌کند؛ ماده‌ای مغذی که اغلب در رژیم‌های غذایی جایگاهی ندارد. ۲. سرشار از آنتی‌اکسیدان‌های زورمند است

شاید یکی از مهم‌ترین خواص منگوستین سیاهه منحصربه‌فرد آنتی‌اکسیدان‌های آن باشد. آنتی‌اکسیدان‌ها ترکیب‌هایی هستند که اثرات زیان‌بار مولکول‌های بالفعل مضری به‌نام اساسی های آزاد را خنثی می‌کنند. رادیکال‌های آزاد، با بیماری‌های مزمن مختلفی در بستگی هستند.

منگوستین حاوی چندین مادهٔ مغذی است که آنتی‌اکسیدان دارند، مانند ویتامین C و فولات. علاوه بر این، زانتون (Xanthone) هم دارد؛ نوع منحصربه‌فردی از ترکیب‌های گیاهی که خواص آنتی‌اکسیدانی قدرتمندی دارند.

چندین بررسی حاکی از آن هستند که فعالیت آنتی‌اکسیدانیِ زانتون‌ها، منجر به اثرات ضدالتهابی، ضدسرطانی، ضدپیری و ضددیابتی شده است. زانتون موجود درون منگوستین، فواید بالقوهٔ فراوانی برای سلامتی آدم دارد. اما پیش از اعلام نتایج قطعی، باید تحقیقات بیشتری روی مردم انجام بشود. ۳. خواص ضدالتهابی دارد

زانتون‌های موجود داخل منگوستین، نقش مهمی درون کاهش هیجان ایفا می‌کنند. مطالعات آزمایشگاهی و آزمایش روی حیوانات، حاکی از آن هستند که زانتون‌ها پی ضدالتهابی دارند و می‌توانند خطر بیماری‌های التهابی، همچون سرطان، بلای ناگهانی قلبی و دیابت را کاهش دهند.

منگوستین فیبر زیادی دارد. بخاطر نمونه، چندین مطالعه روی حیوانات مدال داده‌اند که رژیم سرشار از فیبر، واکنش‌های التهابی بدن را کاهش می‌دهند.

این داده‌ها امیدبخش هستند، اما بخاطر درک بهتر اثرات منگوستین روی التهاب و بیماری داخل بدن انسان، تحقیقات بیشتری باید انجام شوند. ۴. اثرات ضدسرطانی دارد

مطالعات علامت داده‌اند که رژیم‌های سرشار از سبزی و میوه‌هایی مشابه منگوستین، با کاهش ابتلا به سرطان داخل تماس هستند. بعضی ترکیب‌های گیاهی موجود داخل منگوستین، مانند زانتون‌ها، اثرات آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی دارند که می‌تواند تو مقابله با رشد و گسترش سلول‌های سرطان زا طرز کار باشند.

چندین مطالعهٔ آزمایشگاهی مدال داده‌اند که زانتون‌ها می‌توانند جلوی رشد سلول‌های سرطان زا را درون بافت‌های سینه، شکم و ریه‌ها بگیرند.

چند مطالعهٔ مختصر هم نشان داده‌اند که این ترکیب می‌تواند سرعت گسترش سرطان کلون و سرطان پستان درون موش‌ها را کاهش بدهد. ۵. به کاهش قطع کمک می‌کند

خاصیت منگوستین در کاهش وزن، یکی از بزرگ‌ترین دلایل ابهت آن تو حوزهٔ بهداشت و سلامت است.

طی مطالعه‌ای، به موش‌هایی با رژیم غذایی سرشار از چربی، مقداری منگوستین دادند؛ این موش‌ها نسبت به سایر موش‌ها، به مدل کمی اضافه‌وزن پیدا کردند.

به همین شیوه، در مطالعهٔ ۸ هفته‌ای مختصری، کسانی که دو بار درون روز، هر وعده به بها ۹۰، ۱۸۰ یا ۲۷۰ میلی‌لیتر آب منگوستین استفاده کردند، نسبت بوسیله سایرین، شاخص تودهٔ بدنی (BMI) پایین‌تری داشتند.

تحقیقات اضافی روی رابطهٔ منگوستین و اضافه‌وزن انجام نشده، اما کارشناس‌ها معتقدند که اثرات ضدالتهابی این میوه، نقش مهمی در سوخت‌وساز بدن و جلوگیری از افزایش قطع عمل می‌کنند. ۶. قند خون را کنترل می‌کند

تحقیقات آزمایشگاهی و آزمایش روی حیوانات مدال داده‌اند که ترکیب‌های زانتون موجود در منگوستین می‌توانند بوسیله حفظ سطح مناسب قند خون کمک کنند.

مطالعهٔ ۲۶ هفته‌ای جدیدی روی زنان دارای اضافه‌وزن بالا نشان داد، کسانی که روزی ۴۰۰ میلی‌گرم عصارهٔ منگوستین کاربرد می‌کنند، نسبت به سایرین، کاهش قابل‌توجهی داخل مقاومت بوسیله انسولین علامت می‌دهند که یکی از عوامل مخاطره درون دیابت است.

این میوه منبع انعام هم از فیبر است؛ ماده‌ای مغذی که می‌تواند به تثبیت قند خون و بهبود کنترل دیابت معاون کند. ترکیب زانتون و فیبر موجود درون منگوستین می‌تواند برای توازن قند خون مربوط به طبقه کارگر و زحمتکش باشد؛ البته تحقیقات بیشتری باید انجام بشوند. حتما بخوانید: ۷ غذای مفید برای کاهش قند خون ۷. سیستم کنف را استحکام می‌کند

فیبر و ویتامین C بخاطر سلامت سیستم امن بدن بنیانی هستند و از قضا، هر دو هم داخل منگوستین حیات دارند. فیبر برای باکتری‌های ضروری روده مفید است. از سوی دیگر، ویتامین C غم برای عملکرد درست سلول‌های ایمنی متنوع بدن اهمیت داشته و خواص آنتی‌اکسیدانی دارد.

علاوه بر این‌ها، تحقیقات حاکی از آن هستند که بعضی ترکیب‌های گیاهی موجود در منگوستین خواص باکتریایی هم دارند؛ خواصی که می‌توانند با باکتری‌های بالقوه مضر مقابله و ایمنی بدن را تقویت کنند.

در مطالعه‌ای ۳۰ روزه روی ۵۹ نفر، کسانی که مکمل‌های حاوی منگوستین مصرف می‌کردند، کمینه دستخوش التهاب شدند و تعداد سلول‌های امان بدن‌شان در مقایسه با سایرین، به‌طرز قابل‌توجهی افزایش می‌يافت.

سیستم امنیت بدن برای عملکرد مناسب، بوسیله مواد مغذی مختلف زیادی نیاز دارد. منگوستین می‌تواند در کنار سایر خوراکی‌های مغذی، کمی از یک رژیم متوازن سالم باشد. ۸. به حفظ سلامت پوست کمک می‌کند

آسیبی که خورشید بوسیله پوست می‌زند، در سرتاسر جهان شایع است و یکی از مهم‌ترین دلایلسرطان پوست و پیری زودرس محسوب می‌شود.
مطالعه‌ای روی موش‌هایی که با عصارهٔ منگوستین تغذیه می‌شدند، علامت از اثر حفاظتی آن در برابر اشعهٔ فرابنفش بی (UVB) روی پوست داشت.

مطالعهٔ مختصر سه گانه ماهه‌ای هم روی انسان انجام شده که مدال می‌دهد افرادی که روزانه ۱۰۰ میلی‌گرم عصارهٔ منگوستین کاربرد می‌کنند، پوست‌شان قابلیت ارتجاعی بیشتری دارد و دچار پیری زودرس غشا نمی‌شوند.

محققان اذعان می‌کنند که قابلیت آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی منگوستین، دلیل اصلی این اثرات حفاظتی غشا است؛ اما باید مطالعات بیشتری در این مملکت ادا شوند. ۹. برای مصونیت قلب مفید است

منگوستین روی سلامت بیرونی هم تأثیر دارد. آزمایش روی حیوانات نشان داده که عصارهٔ این میوه، عوامل کار بزرگ بیماری قلبی، همچون کلسترول بد (LDL) و تری‌گلیسید (Triglyceride) را کاهش و در مقابل، کلسترول خوب (HDL) را افزایش می‌دهد. ۱۰. برای اشتی مغز مفید است

تأثیر منگوستین روی اشتی مغز بی آرامی موردتوجه است. مطالعات حاکی از آن هستند که عصارهٔ منگوستین داخل جلوگیری از زوال عقل، کاهش هیجان مغزی و گشایش عوارضافسردگی در موش‌ها مؤثر است. با این حال، باید درون این حوزه، مطالعات بیشتری روی انسان انجام شوند. ۱۱. برای سلامت دستگاه گوارش مفید است

این میوه پُر از فیبر است. یک پیمانه (۱۹۶ گرم) منگوستین، ۱۴ درصد از قیمت فیبر موردنیاز روزانهٔ بدن را تأمین می‌کند. فیبر بخاطر اشتی گوارش ضروری است و رژیم‌های سرشار از فیبر، برای راندمان منظم روده مفید هستند.

همان‌طور که گفته شد، نتایج این تحقیقات در مورد منگوستین بسیار نویدبخش هستند، ولی بیشتر آن‌ها تحقیقات آزمایشگاهی و آزمایش روی حیوانات هستند؛ بنابراین برای ثبوت قطعی تأثیر منگوستین روی مغز، قلب و دستگاه گوارش، باید تحقیقات بیشتری روی مردم انجام شود. چگونگی استعمال منگوستین

پوست کَندن و خوردن منگوستین خیلی آسان است، ولی سختی کار، درون علنی کردن این علیه است! فصل این میوه کوتاه است و درون هر جایی اندوه یافت نمی‌شود. کنسرو منگوستین راحت‌تر پیدا می‌شود، اما باید بوسیله خاطر داشته باشید که به کنسروها، اغلب شکر افزایش می‌کنند. آب منگوستین خواه پودر مکمل آن هم در بعضی فروشگاه‌ها وجود دارند.

اگر شانس پیدا کردن منگوستین تازه را داشتید، آن میوه‌هایی را جدا کنید که پوست نرم‌تر و تیره‌تری دارند. غشا این دشت غذا نیست و با چاقو به‌راحتی کَنده می‌شود.

قسمت خوراکی منگوستین سفید و آبدار است. این قسمت محصول را می‌توان به‌صورت خام خورد، یا به اسموتی و سالاد ثمر افزودن کرد؛ مربوط به طعم فوق‌العاده‌ای به آن‌ها می‌دهد. عوارض احتمالیِ کاربرد منگوستین

عوارض کریه بیش اندکی از مصرف میوهٔ منگوستین گزارش شده و بوسیله گمان زیاد، بخاطر بیشتر افراد زیان بخش نیست، اما انواع فراوری‌شدهٔ آن، شبیه مکمل‌ها، آب‌میوه یا پودر، صددرصد بی آرامی بدون‌عارضه نیستند.

تحقیقاتی حاکی از آن هستند که زانتون موجود داخل مکمل‌های گیاهی، امکان پذیر است فرایند لخته‌شدن خون را کاهش دهد. از آنجا که منگوستین سرشار از زانتون است، چنانچه مشکلی با لختگی خون دارید یا داروهایرقیق‌کننده خون مصرف می‌کنید، بهتر است گوناگون فراوری‌شدهٔ منگوستین را مصرف نکنید.

هنوز تحقیقات مناسبی روی تأثیر مکمل‌های منگوستین روی خانم‌های باردار یا شیرده عمل نشده، بنابراین بهتر است طیدوران بارداری خواه شیردهی، از این مکمل‌ها استعمال نکنید.

همیشه پیش از آنکه تغییری درون رژیم غذایی خود بدهید، خواه مکمل غذایی جدید مصرف کنید، با پزشک خواه کارشناس شریف بهداشت مشورت کنید. در دنباله بخوانید: میوه های استوایی؛ ۸ میوه‌ٔ عجیب، خوشمزه و پرخاصیت