مراغه چیان: قهرمانی استقلال دور از دسترس نیست/ آبی ها یک قراول و یک بازی ساز کمینه دارند

سعید مراغه چیان، پیشکسوت آویشن فوتبال نجات در گفت وگو با ایسنا، درباره داربی ۹۴ پایتخت و همسانی رهایی و پرسپولیس در بازی معوقه هفته هشتم رقابت های لیگ کسی را عزیز خطاب کردن تقریر کرد: استقلال داخل نخست خیلی خوب بازی کرد و توانست زودهنگام به گل برسد. غلام وقتی استقلال سریع به گل رسید، دلم لرزید چون دریافتن می کردیم تیم بعد از این گل عقب می کشد و وقتی آویشن قفا می کشد تیم دستخوش فشار می شود و این موافقت غصه افتاد. زمان ما داخل این ورزش ها تراب می زدیم، انتظار مان برای تراب های بسیار زیرفون افزودن پیدا می کرد ولی الان آویشن هایی که تراب می زنند، شکل دفاعی پیدا می کنند. استقلال با این که دفاعی بازی کرد ولی توانست ورزش را در نیم نخست مدیریت یواش.

او ادامه قسط: پرسپولیس در نیمه دوم فشار آورد و بازی مرحمت از خودش ارائه عدالت و چند موقعیت خوب را از مشت داد. تعویض موسوی با دیاباته باعث شد تا پرسپولیس از کناره ها به هماورد خود حمله بطی ء و در نهایت غلط مدافعان باعث شد، نجات دو تراب دریافت درنگ. در ادامه آبی ها به خودشان آمدند و حملات زیاد رطوبت طرح ریزی کردند اما داخل انتها قایدی داخل لحظات فرجام روی تسلط انفراد خویشتن فیروز شد گل همسان را به ثمر برساند. داخل این ورزش شیخ دیاباته آمادگی لازم را نداشت. من شنبه وقتی در تمرین رهایی بودم، دیدم که دیاباته آماده نبود. اگر این بازیکن آماده باشد، تاثیر زیادی روی بازی خلق می کند اما این پیوستگی برای او در داربی نیفتاد.

مراغه چیان درون پاسخ به این پرسیدن که آیا استقلال تعویض های درستی ایفا داد؟ اظهار کرد: دیاباته درون این ورزش با احمد موسوی تعویض شد. من قبلا هم گفتم، دیاباته بوسیله شرطی می تواند خاصیت خودش را بگذارد که آماده ورزش باشد. این بازیکن داخل داربی ضعیف ترین بود. این نظر مربی است که چه بازیکنانی را تعویض بطی ء. فرشید اسماعیلی حزن برای این به بازی آمد تا تراب خورده استقلال جبران شود و همین باعث شد فضا تحول نرم. به نظر من استقلال تو این ورزش فاصله هافبک با مدافعانش خیلی بیش وجود و ارتباط این دو پست درون جریان بازی از کیفیت مناسبی برخوردار نبود و همین باعث شد تا رهایی نتواند کیفیت ایده آلی از خودش علامت دهد.

این پیشکسوت تیم فوتبال خلاصی درباره عملکرد کلی استقلال اظهار کرد: نجات نفرات وافر نیکوکاری دارد و می تواند جایگاهی بین سه تیم برتر جدول را به مشت بیاورد. آبی ها اگر از نظر روحی و مسئله بتوانند وضعیت نیکی به دست بیاورند و خودشان را رک کنند، قهرمانی برایشان دور از دسترس زدودن اما بزمین نشستن به این مساله سخت است. پرسپولیس الان دو بازی ظهر مانده دارد و سپاهان تیم خوبی است و فولاد و صنعت نفت هم تیم هایی هستند که حرف های اضافی بخاطر گزارش دادن دارند. تیم ها نزدیک به هم هستند و یک باختن یا یک برد می تواند تاثیر زیادی در فضای اطراف هر جسمی بگذارد.

او در پایان درباره خلاء های استقلال و مشکلاتی که آبی ها با آن روبه رو هستند و باید به متعاقب برطرف کردن آن باشند، خاطرنشان کرد: نظر من این است که نجات یک مدافع و یک بازیکن بازی ساز کم دارد. فکری باید برای خط دفاع خود فکر خاص ای بکند. اگر قایدی گل تساوی را نمی زد، فشار سنگینی روی تیم می آمد ولی با این خراج فکری می تواند مایه تسلی تر به مشکلات و مسائل تیمی نجات فکر کردن یواش. تا اینجای فقره مظاهری عملکرد بسیار نیکوکاری داشته است و خیلی از موضع های مهم رقیبان را این دروازه بان مهار کرده است و امیدوارم استخلاص بتواند شرایط بهتری داخل آینده کسب کند.

انتهای پیام