لیگ بزرگوار فوتبال ایران | بازی های دوست داشتنی تو روزهای پاییزی

به گزارش خبرنگار همشهری آنلاین، فولاد خوزستاندر این فصل دو تغییر عمده در راس مدیریت و کادر فنی خویشتن داشت. سعید آذری به عنوان مدیر عامل و جوادنکونام به عنوان سرمربی انتخاب شدند و نتایج فولاد همچنین نشان می دهد این تغییرات آثار مثبتی در تیم بوجود آورده است. فولاد خوزستان با کسب ۱۶ امتیاز در رله ششم مجرای لنف قراردارد و فقط تفاضل گل کمتر این تیم نسبت بوسیله پرسپولیس و صنعتی آبادان مانع از پیشروی این تیم درون جدول شده است.

داخل آن سوی راسته پرسپولیس باید حاشیه های دیدار با سامان سازی را فراموش درنگ تا بار دیگر دل هوادارانش را بدست آورد. آخرین برد پرسپولیس در اهواز مربوط به لیگ هفدهم در زورخانه غدیر است که توانست فولاد را با خراج ۳-۰ شکست بدهد. از آن زمان دو سال و ۹ ماه می گذرد. در این بازی شجاع خلیل زاده قراول پرسپولیس به دلیل محرومیت غایب است و به نظر می رسد شاید فرصت ورزش بوسیله سیدجلال حسینی بعد از هفته های تمام برسد. کالدرون درون این دیدار باید فرصتی دوباره در اختیار علیپور قراردهد تا پرسپولیس در خط حمله به آرامش برسد.

ادبیات ۹۰ به۱۰

آخرین بار که قرار وجود تو ورزشگاه فولاد آرنا برای یک بازی مهم قانون ۹۰ به ۱۰ اجرا شود، مربوط بوسیله فینال ایینه حذفی فصل قبل که به برهان پاسداری نکردن آن از لفظ هواداران پرسپولیس باعث شد تا بازی با یک تاخیر طولانی مواجه شودو تبعات بعد اینده آن که دامنگیر اهالی پیاده روی شد. آذری مدیرعامل فولاد اطلاع دادن کرده این طریق تو بازی امروز صبر است اجرا شود و باتوجه به حضور هوادران پرسپولیس در شهر های مختلف خوزستان باید دید برای این فقره بزرگ چه تدابیری اندیشیده شده تا بار دیگر شاهد حادثه ای دیگر در هندبال نباشیم. البته اگر فولادی ها نتوانند سکو ها را انباشته کنند بخاطر اعتبار بوسیله تماشاگرانی که در بیرون ورزشگاه حضرت خواهند داشت بوسیله آنها اجازه ادخال داده می شود.

هفته پیش در دیدار با تراکتور سازی تبریزو استقلالبرخی از هواداران منتسب بوسیله تراکتور شعار های غیر ورزشی و دیپلماتیک را روی سکوها سردادند که بدون تردید باید با مسببان این نحو حوادث برخورد قاطع داشت. مسئولان انتظامی و امنیتی برای جلو گیری از اعاده این نحو حرکت های مشکوک باید هوشیارانه تر از قبل ارتکاب کنند. حوادث تبریز به حدی جامعه را تحت نفوذ کردن منفی قرارداده است که روز گذشته وزیر بازی خواهان تشکیل امر قسمت قسمت کردن فرهنگی با پیشگاه نمایندگان وزارت معلومات و سپاه پاسدارن  قیام اسلامی شده است.

نبرد سرنوشت ساز در اصفهان

داخل امتداد بازی های هفته دهم فردا سه گانه شنبه دو ورزش مهم دیگر در اصفهان و تهران برگزار می شود.سپاهان صدرنشین لیگ برتر سپس از ۲ تساوی پی در جای پا مقابل سایپا و پارس جمباید به ملاقات تراکتور سازی برود. این تیم در حال حاضر با ۱۹ امتیاز در صدر خط سیر قراردارد. سپاهان بخاطر اینکه  بور خویشتن را با سایر رقبا بیشتر می کند درون فکر فتح این بازی حساس است. البته تراکتور سازی اگرچه درون ۲ ورزش گذشته خود ۶ نمره از دست داده اما نبوغ بازگشت دوباره بوسیله جدول را دارد. درون این بازی نبرد انعام حاج صفی بازیکن سال های گذشته سپاهان با مهدی کیانی ستاره خط میانی سپاهان که سابقه بازی تو تراکتور سازی را دارد بیش جذاب خواهد بود.

عرضه ایتالیایی تو آزادی

استقلال، استراماچونی و هوادارنشان این روز ها روی ابرها سفر می کنند. ۶ پیروزی متوالی در لیگ برترو جام حذفی و عرضه خیره کننده برابر تراکتور سازی خرسند آنها را به همراه داشته است. خلاصی هفته به هفته با رهبری این مرد ایتالیایی بیشتر به پیوند تاکتیکی  می رسند. البته حریف امروز خلاصی صنعت نفت درمانده و رنجور سال های گذشته تراشیدن و برخلاف ادوار گذشته با گزینش اسکوچیچ درون حال حاضر با ۱۶ امتیاز در میان تیم های بالای جدول خویشتن نمایی می نرم. تنها مشکلی که می تواند نقطه سلبی این تیم باشد مصدومیت بازیکنان کلیدی صنعت نفت است. عیسی آل کثیر، مهدی حنفی و حسین ساکی از قبل مصدوم و تو دیدار با نساجی غایب بودند. در ملاقات با نساجی هم عبدالله ناصری و مهدی مومنی با آسیب دیدگی پدیدار شدند که مومنی مافوق لوزی جراحی رفت و قطعا دیدار با آویشن سابقش نجات را از دست می دهد، هنوز وضعیت بازپسین چهار بازیکن دیگر صریح محو. به نظر می رسد نتایج اخیر آبی ها باعث شود تماشاگران بیشتری فردا سکوهای ورزشگاه آزادی را اشغال کنند.

برنامه لیگ برتر ایران هفته دهم

دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸

فولاد – پرسپولیس شایسته کردن ۱۷:۴۵

ﺳﻪشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸

استقلال – صنعت نفت آبادان ساعت ۱۵:۳۰

سپاهان – تراکتور ساعت ۱۵:۳۰

پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸

پیکان – سایپا ساعت ۱۵:۳۰

جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸

سامان سازی تبریز – ذوب آهن ساعت ۱۵:۳۰

قریه خودرو – پارس جنوبی جم روزگار ۱۶:۰۰

نفت مسجدسلیمان – بافندگی مازندران ساعت ۱۶:۴۵

عقاب شهرداری بوشهر – گل گهرسیرجان زمانه ۱۷:۴۵