تقابل استقلال و پرسپولیس با بوشهری ها درون لیگ افضل

تسنیم نوشت: هفته هشتم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه های کشور، عصر امروز (جمعه) برگزار می شود. در زیر به بررسی دیدارهای این هفته می پردازیم:

* ماشین سازی تبریز – نفت مسجدسلیمان

دو تیم در شرایطی متفاوت مقابل غم صف آرایی می کنند. ماشین سازان که هفته هاست وضعیت نوع دوستی ندارند، پس از انقراض عقاب شهرداری بوشهر درون هفته پنجم، مقابل پرسپولیس (در شیشه گرفتن حذفی) و فولاد ضعف خوردند و موافق بافندگی حزن به همسانی رسیدند. تو آنسوی میدان ولی شاگردان مهدی تارتار، لیگ نوزدهم را فراتر از انتظارات آغاز کردند و پس از پنج تساوی، دو پیروزی متواتر به مشت آوردند. نفتی ها که متشابه سپاهان و تراکتور تاکنون شکستی معتدل نشده اند، امیدوارند از سد ماشین سازی بگذرند تا به رده چهارم نهر برسند.

سپاهان – سایپا

زردپوشان در پنج بازدید اخیر خود (چهار بازی در لیگ برتر و یک مشق در ابگینه حذفی)، پنج پیروزی تصرف کردند و به لطف بسته نگه داشتن پشه خود و تفاضل گل 10 ، درون صدر لوله کوچک جای دارند. قصر نویی برای از دست ندادن جایگاه تیمش در صدر جدول، درون غیاب کاپیتان تیمش مهدی کیانی برابر یکی از شاگردان پیشین خویشتن یعنی ابراهیم صادقی ردیف آرایی می کند، آنهم در شرایطی که بوسیله سه امتیاز این مسابقه شوهردار نیاز مبرم دارد. قلعه نویی تو جلسه خبری قبل از بازی با سایپا، از ابراهیم صادقی، سرمربی این تیم بوسیله عنوان شاگرد اخلاق مدار پیشین خود یاد کرده بود.

سایپا اما تمام پنج بازی اخیرش را با شکست قفا سر گذاشته و سرمربی کبیر خودروسازان می داند در رخ تداوم باخت های سایپا، مقدور است جایگاهش به ریسک بیفتد. آخرین شکست آنها البته سنگین ترین باخت شان نیز بود که با نتیجه 4 بر صفر مقابل استقلال تو ورزشگاه شهدای شهر قدس رقم خورد.

* پیکان – ذوب آهن

دیگر تیم خودروساز واحد فشار هوا نیز با شرایطی قرین سایپا مواجه است. پیکان با 13 تراب زده و 14 گل خورده، صاحب بهترین خط حمله و بدترین خط دفاع لیگ برتر است و همین خط دفاع خسته باعث شده که شاگردان فرکی، داخل جایگاه سیزدهم  جدول ساعت بگذرانند.

همسایه پیکان در جدول یعنی ذوب آهن هم شرایط اسفناکی دارد. به جز دیدار برابر پارس جنوبی در جام حذفی، سبزپوشان شش انقراض در لیگ برتر، الت شیشهای حذفی و لیگ قهرمانان آسیا رزین شده اند. البته منصوریان در جلسه خبری قبل از ورزش ابراز امیدواری کرده که تیمش بتواند استارت خوبی در این تمرین بزند و نخستین پیروزی را تصرف درنگ.

* شاهین شهرداری بوشهر – پرسپولیس

قعرنشین مسابقات در شرایطی باخبر این بازی می شود که هفته گذشته، ششمین ضعف جزئي از جمله خود را در هفت بازی گذشته ملایم شد و زمان حال با جدایی عبدالله ویسی، مهرداد کریمیان راهنمایی این تیم را بر عهده داری دارد. دست نشان، مرزبان، پاشازاده و امیرحسین پیروانی، گزینه های واقعی مدیران مجلس عقاب شهرداری بوشهر برای سرمربیگری این تیم و نجات از بازگشت بوسیله لیگ دسته اول محسوب می شوند.

داخل آنسوی میدان تیمی صبر دارد که می نبوغ گفت بازی های سخت خود را متعاقب عادت گذاشته و درون هفته های پیش رو به مصاف تیم های پایین جدولی می رود. پرسپولیس که به سوا انقراض استقلال، سایر دیدارهای خود با مدعیان را با شکست سپری کرده است، می تواند با ضعف تیم های قعرنشین، خود را بوسیله صدر جدول برساند. سرخپوشان در این فصل، علت فراوانی برای اثبات خود، بیرون شدن از مادون سایه موفقیت های برانکو ایوانکوویچ و تکرار قهرمانی با سرمربی جدیدشان را دارند.

* فولاد خوزستان – نساجی مازندران

فولاد در کنار سپاهان، نیکوترین تیم دیدارهای خارج از ساختمان است. شاگردان نکونام مدال داده اند خارج از ساختمان و عاری شعارهای فداکار هواداران فولاد محصول این تیم، عملکرد بسیار بهتری عرضه می کنند و سه پیروزی و یک تساوی درون خارج از ورزشگاه شهدای فولاد به دست آورده اند. با این حال فولاد نتوانسته بردی تو ساختمانی کسب نرم و هواداران این تیم امیدوارند نساجی برای نکونام، باز بی قراری خوش یمن باشد. سرمربی فعلی فولاد، دو مفارقت پیش موفق شد پارچه بافی را بوسیله لیگ مرجح بیاورد و حالا مقابل آویشن قبلی خود استراحت می گیرد.

پارچه بافی نیز که به فکر قرضه بوسیله موسسه لیگ، همچنان نمی تواند از سه بازیکن جدید خویشتن کاربرد کند، اخیراً علیرضا اصلی را هم جذب کرد تا بازیکنان ممنوعه مهاجری به عدد چهار برسد. شاگردان مهاجری هفته گذشته، ضعف وزین و تلخی برابر تراکتور تجربه کردند و همچنان با مشکلات مالی مشت و چنگال نرم می کنند.

* صنعت نفت آبادان – تراکتور تبریز

آبادانی ها نیز مانند نفت مسجدسلیمان، پدیده این انفصال لیگ افضل محسوب می شوند، اما همچنان با مشکلات مالی عدیده ای مواجه هستند. شاید شاگردان اسکوچیچ هم مقصود نداشتند که تیم شان تا هفته هشتم، بالاتر از پرسپولیس درون رده پنجم جو محضر داشته باشد، اما این اتفاق تا به اینجای مسابقات لیگ برتر نما زده است.

صنعت نفت البته این هفته کار ماندگی برابر تراکتور پیش رو دارد، تراکتور که کمتر از چهار تیم دیگر لیگ چیرگی تراب زده، به لطف عملکرد خط دفاعی این تیم و سپرده نگه داشتن دروازه خود، در ایستگاه دوم جدول درگاه دارد و می تواند با استعمال از سهو احتمالی سپاهان برابر سایپا، به صدر مجرای لنف صعود کند. مصطفی دنیزلی امیدوار است صنعت نفت که تنها پنج جنین تو هفت هفته گذشته گلزنی کرده است، نتواند مروارید تیمش را باز بطی ء تا دقایق بسته ماندن دروازه تراکتور، بوسیله 720 دقیقه برسد.

* استقلال – پارس جنوبی جم

پس از کسب دو ضعف و سه تساوی، آبی پوشان موفق شدند چهار پیروزی متوالی (دو برد درون جام حذفی و دو پیروزی در لیگ عزیز) به دست بیاورند تا هواداران ناراضی استقلال از آندره آ استراماچونی امنیت کنند. استخلاص هفته گذشته، داریوش شجاعیان را به برهان مصدومیت بوسیله مدتی کامل از دست داد و سرمربی ایتالیایی آبی ها باید به تفکر ورزشکار دیگری برای جایگزینی شجاعیان باشد. استقلال که هفته آینده ملاقات متجاوز مشقت مقابل تراکتور دارد، به سه نمره این تمرین چشم دوخته است تا با روحیه مضاعفی به تبریز برود.

پارس جنوبی نیز پس از گذر از مشکلاتی که ابتدای منفصل داشت، رفته رفته عملکرد بهتری از خود مدال داد و اکنون درون رله دهم مجرا استراحت دارد. پارس تنها دو تشخیص از 9 امتیاز سه هفته اخیر تصرف کرده و از مسابقات شیشه دوربین حذفی همچنین کنار رفت، اما عملکرد بازیکنان این تیم تک رضایت فراز کمالوند قرار دارد. پارس جنوبی که در هر دو بازی خویشتن طبق تیم های مدعی ناکام بوده و برابر پرسپولیس و تراکتور ضعف خورده است، تلاش می کند بتواند جیب استخلاص را در تهران بگیرد و نوار پیروزی های آبی ها را معادل بطی ء.

تنها ملاقات ابدی مانده هفته هشتم، روز 24 آبان و بین تیم های بطرف خانه خودروی مشهد و گل گهر سیرجان برگزار خواهد شد.

برنامه دیدارهای هفته هشتم مسابقات لیگ برتر فوتبال بوسیله شرح مافوق است:

* ماشین سازی تبریز – نفت مسجدسلیمان (روزگار 16 – ورزشگاه زمینه دیزل تبریز)

داور: امیر عرب براقی، معاون ها: حسن انتظاری و علیرضا مرادی

* شاهین شهرداری بوشهر – پرسپولیس تهران (شایسته کردن 16:45 – ورزشگاه شهید مهدوی بوشهر)

داور: بیژن حیدری، کمک ها: سعید قاسمی و فرهاد مروجی

* سپاهان اصفهان – سایپای تهران (ساعت 16:45 – زورخانه نقش جهان اصفهان)

داور: علی صفایی، کمک ها: آرمان اسعدی و رحیم حاجیلو

* پیکان – ذوب آهن اصفهان (روزگار 16:45 – زورخانه شهدای شهر قدس)

داور: اشکان خورشیدی، کمک ها: علی میرزابیگی و محمدرسول ذورقی

* فولاد خوزستان – نساجی مازندران (ساعت 17 – ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان)

داور: پیام حیدری، کمک ها: علیرضا ایلدروم و مهدی شفیعی

* صنعت نفت آبادان – تراکتور تبریز (شایسته کردن 18 – ورزشگاه تختی آبادان)

داور: محمدرضا اکبریان، کمک ها: سعید علی نژادیان و امیرمحمد داودزاده

* رهایی – پارس جنوبی جم (ساعت 19 – ورزشگاه آزادی)

داور: سیدرضا مهدوی، کمک ها: امیررضا آشور ماهانی و احد سلطانی