بایدها و نبایدهای تمیز کردن گوش؛ هرآنچه که باید بدانید

فداکار افراد از شمع گوش و فداکار دیگر از شنوایی پاک کُن ها بخاطر تمیز کردن گوش استفاده می کنند. شما از کدام دسته اید؟ شاید شما از کسانی هستید که اصلا به منزه کردن شنوایی اعتقادی ندارند. پزشکان حزن می گویند که هیچگاه نیازی به پاکدامن کردن این قد احساساتی بدن وجود ندارد. گوش ها معمولا خودشان مستمری پاک سازی خود را به عهده می گیرند و بوسیله جز مواردی که لایه چرب و چسبنده آن را از کشور بیرونی کانال شنوایی ها پاک می کنید دیگر نیازی به پاک سازی قسمت های درونی وجود ندارد. برای تمیز کردن سرنوشت قلب گوش اندوه باید نکاتی را بوسیله تامل بسپارید که درون ادامه مطرح می شود.

حتما بخوانید:شستشوی شنوایی و خطرات احتمالی آنانواع بلیچ دهان و هرآنچه قبل از انجام آن باید بدانیداز بین بازی کردن خط خنده؛ علت، پیشگیری و سیاق های درمان آن موجب تشکیل جرم مومی و چسبنده در شنوایی چیست؟

یکی از دلایل عمده ای که بخاطر تمیز کردن شنوایی وسوسه می شویم، بود جرم مومی شکل و چسبنده ای است که تو گوش ها قرار دارند. به حیات آمدن این جرم، غریزی است و برای چرب نگه داشتن شنوایی تولید می شود. اگر منکر گوش نبود، در این هیکل از بدن عاطفه هوازی و خارش آزارمان می عدالت.

منکر گوش، خاصیت ضدمیکروبی هم دارد و این یعنی، گوش ها می توانند به طور خودکار خودشان را تمیز نگه دارند. جرم موجود در گوش مانند یک نگهبان، کار پالایش گرد و غبار و آلودگی های خارجی را ارتکاب می دهد و با به تله انداختن آلودگی های بیرونی، مانع از ورودشان به درون شنوایی می شود.

وقتی که اول به جویدن می کنید و فک را تحرک می دهید، به خروج خطا های باستانی گوش از کانال قلب گوش به جانب دروازه خروجی کمک می کنید. خطا هایی که بوسیله درب گوش می رسند، معمولا خشک هستند و از گوش خارج می شوند. بزه یا همان آشغال گوش در نواحی عمیق خفیه کانال آن ساخته نمی شود بلکه داخل لایه های بیرونی لباس می گیرد.

پس عزب سبب اینکه گوش با بزه های موجود درون آن در نواحی ژرف رطوبت مثل نزدیک و پشت پرده خویشتن دچار کیپ شدن ناشی از تجمع خطا ها می شود، کاربرد از شنوایی پاک کن و ابزار مشابه آن است. اینها می توانند باعث به قفا رانده شدن جرم ها در گوش شوند و آن را کیپ و مسدود کنند. نتایج استفاده از گوش پاک کن و وسایل دیگر چیست؟ عفونت گوش؛ پارگی پرده گوش؛ فقدان و کاهش قدرت گوش.

با این اوصاف، باید گوش ها را پاک و پاکیزه کنیم؟ پاسخ منفی است. زیرا کانال گوش نباید تمیز شود. ولی اگر معیار قابل توجهی از جرم در گوش به وجود آید، به طوری که علائمی آزاردهنده ابداع کند و مانع از بررسی گوش از لفظ پزشک شود، حالتی موسوم به سِرومِن ایمپکشن(cerumen impaction)داخل شما ایجاد خواهد شد.

سرومن ایمپکشن، حالتی است که خلال آن، کانال یکی از گوش ها خواه هردو کاملا مسدود می شود. نشانه های این حالت به شرح پایین تر است: درد گوش یا عاطفه گرفتگی گوش؛ عاطفه کیپ شدن گوش؛ از دست دادن غلبه شنوایی که به مرور زمان وخیم نمدار می شود؛ شنیدن صدای زنگ در گوش که به وزوز شنوایی مشهور است؛ خارش، نشت و برون رفت بوی بد از گوش؛ سرفه کردن.

وقوع چنین علائم و حالاتی تو گوش بیش نادر است. اما اگر با آنها مواجه شدید، بغرنج را بوسیله گردن جرم شنوایی نیندازید و سریعا با پزشک تماس بگیرید. او می تواند ریشه مشکل تان را کشف نرم. پزشک می تواند با وسیله ای مخصوص، داخل کانال گوش را معاینه کند و به دستیار ابزارهای کوچک مخصوص، عملیات ساکشن خواه شستشوی گوش، شنوایی تان را پاک سازی نماید. بایدها و نبایدها داخل تمیز کردن گوش چیست؟

اگر احساس می کنید که داخل لایه قلب گوش تان جرم وجود دارد و این خطا مشکلی جدی به وجود نیاورده است با پاکسازی قسمت بیرونی گوش با لیف می توانید مشکل را حل کنید. برای نرم و بیرون کردن منکر گوش از چربی مخصوص نوزادان، چربی های طبیعی بی خطر و گلیسیرین بهره ببرید. تو داروخانه ها هم امانت هایی برای تمیز کردن گوش وجود دارد.

استعمال از شنوایی پاک کُن ها برای پاک سازی گوش اصلا توصیه نمی شود زیرا می توانند باعث ابراز مشکلات زیر شوند: هُل دادن منکر گوش به مقدر شدن های عمیق زیرفون گوش؛ کُند کردن فرایند طبیعی در رو جرم از گوش ها؛ جراحت پرده گوش؛ گیر کردن شنوایی پاک کن درون گوش.

یادتان باشد که استفاده از شنوایی پاک کُن و هر شئ نوک زیرفون دیگری بخاطر گوش به شدت خبط است. علاوه بر اینها از مواد ذیل نیز به سرود پاکیزه کردن گوش استفاده نکنید: هیدروژن پرواکسید یا آب اکسیژنه: اگر مشکل گوش تان فقط تجمع خطا نباشد و پای چیز جدی رطوبت بوسیله میان باشد، استفاده از این ماده می تواند وضعیت را وخیم تر کند. شمع شنوایی: تحقیقات علامت می دهد که این ماده هم داخل تمیز کردن گوش، مؤثر زدودن و امکان پذیر است باعث جراحت شود. شمع های پوکی که برای پاکدامن کردن استفاده می شوند باید داخل کانال گوش قرار بگیرند و سمت انتهای آنها که بیرون گوش است، روشن می شود. راه اندازی جهانی غذا و دوا(FDA) کشف کرده که این شمع ها باعث سوختگی و گاهی سوراخ شدن پرده و قدری میان گوش میانی و کانال شنوایی می شوند. خون ریزی، مسدود شدن شنوایی و آتش سوزی در منزل هم می تواند از عواقب این متد نامطلوب باشد. علائم چسبیده و مسدود شدن گوش چیست؟

زمانی که گوش بست می شود و جرم موجود داخل آن افزودن فاحش می کند، مشکلاتی در شنوایی پیش می آید و گوش اندکی آزرده می شود. بعضی از افراد عاطفه می کنند که شنوایی شان کیپ شده و درد بی آرامی احساس می کنند. چطور باید گوش ها را تمیز کرد؟

بهینه و امن ترین سیاق برای پاکسازی گوش ها مراجعه بوسیله پزشک است تا با وسایلی که تو وارستگی دارد، منکر و آشغال گوش را بزداید. پزشکان معمولا با ابزارهای زیر فقره تمیز کردن گوش ها را پیاده شدن عهده داری می گیرند: افزار ساکشن؛ ابزاری قاشق مانند؛ فورسپس.

پزشکان با معاینه و مطالعه شرایط هر بی تا می توانند به مشکلات ریشه ای دیگر که ممکن است در گوش وجود داشته باشد و نیاز بوسیله پیگیری دارد هم پی ببرند. با این تفاسیر، اگر باز تیمار غبطه بوسیله نظیف کردن شنوایی داخل منزل دارید، از راه کارهای دون کمک بگیرید: کاربرد از پارچه تیز

یک پارچه یا دستمال کاغذی را با آب ولرم خیس کنید. پس ازآن از چلاندن آب اضافه حوله یا دستمال با آنها سطح بیرونی گوش را پاک کنید. اما هرگز و هرگز فراموش نکنید که فرو کردن اشیای مختلف تو گوش اصلا کار درستی تراشیدن و بخاطر پاک سازی بی قراری فقط باید روی قسمت بیرونی آن متمرکز شوید. روغن های معدنی یا قطره های شنوایی سنتی

کاربرد از روغن های معدنی خواه جرعه های مخصوص گوش هم راهی برای تمیز کردن آن است. محلول ها و طرز کارهای متنوعی برای رسا خلق جرم گوش و خارج کردن آنها از گوش وجود دارد: روغن نوزاد؛ روغن معدنی؛ گلیسیرین. شست وشوی شنوایی

بسته هایی بخاطر شست وشوی گوش در داروخانه ها عرضه می شود ولی برای این فقره بهتر است به مطب پزشک مراجعه کنید و این امر را تحت نظر محدودیت ورزیده انجام بدهید. پزشکان قبل از شروع شست وشو از قطره هایی مخصوص استعمال می کنند. مسئله شست وشوی گوش به این ترتیب است که قبل از استفاده از جرعه و آب بخاطر شستن گوش، دمای آنها باید بوسیله دمای بدن نزدیک شود. اگر دمای آنها مناسب نباشد و مثلا داغ در گوش ریخته شوند، امکان ابراز مشکلاتی مانند سرسام بوسیله وجود خواهد آمد.

در فرایند شست وشوی گوش از یک سرنگ مصرف می شود تا حل و آب را به درون کانال شنوایی تزریق کند. جرعه های لازم قبل از شست وشوی گوش هم باید ۱۵ تا ۳۰ دقیقه قبل به تو شنوایی بی نظیر ریخته شوند. لازم است، بی مانند شیوه خود را کج نگه دارد تا جرعه کاملا به درون کانال گوش راه معلوم کند.

کسانی که دچار مشکلات مافوق هستند نباید گوش شان را شست وشو بدهند: ابتلا به دیابت؛ وجود سوراخ در پرده گوش؛ جرب (درماتیت) یا مشکلات پوستی دیگر در گوش یا غشا حوالی آن؛ درمانده بودن جهیز امان بدن؛ وجود لوله در پرده گوش برای جلوگیری از تجمع مایعات در گوش میانی. چه زمانی باید بوسیله پزشک رجوع کرد؟

اگر عاطفه می کنید که گوش تان مسدود شده است و با راه کارهای میسر خانگی، شاق تان رفع نشده باید بوسیله پزشک رجوع کنید. در صورت مشاهده علائم مافوق که مربوط به عفونت گوش هستند بی قراری احتیاج به رجوع به پزشک وجود دارد: وجود درد تو شنوایی یا نواحی پیرامون آن؛ تراوش مایعات از گوش؛ دشواری درون شنوایی.

علاوه بر پیگیری عفونت شدید گوش، در عارض عقد شدن های پیاپی شنوایی هم نیاز به مراجعه به پزشک وجود دارد. برای رهایی از این حالت، پزشکان راه کارهایی برای ارائه درون اختیار دارند. امکان تعیین یک برنامه مشخص برای پاک سازی مداوم گوش ها بی قراری حیات دارد. در این صورت، فرید می تواند شنوایی هایش را همیشه پاکیزه و پاک نگه دارد. در آخر

یادتان باشد که جرم گوش، کارکردی کار کننده در بدن دارد و با جذب گرد و غبار و آلودگی های خارجی، مانع از راه یافتن آنها به درون عمق گوش می شود. معصیت گوش معمولا بدون حاجت به مداخله شما از گوش تان خارج می شود. داخل صورتی هم که بوسیله راحتی از شنوایی بیرون نشود، بهترین و کم قیمت ترین راه، مراجعه به پزشک است. پاکدامن کردن گوش در منزل، خطراتی دارد که بهتر است برای پرهیز از آنها، این حکم را تا جایی که بخاطر تان ممکن است، خودتان ایفا ندهید. در دنباله بخوانید: آیا گوش دادن به موسیقی با صدای اهتزاز به شنوایی آسیب می رساند؟