ادامه لیگ حتی با یک مورد فوتی، یک فاجعه تاریخی غیرقابل جبران است

علی عیسی زاده داخل نامه ای بوسیله بهاروند، سرپرست فدراسیون اسب سواری و رییس سازمان لیگ، نسبت به برگزاری لیگ نوزدهم آن هم در شرایطی که آمار مبتلایان به کرونا رو به افزایش است، نفوذ کردن علامت رحم.

عیسی زاده در این نامه اعلام کرده است “در اوسط اسفندماه ۱۳۹۸ و هنگامی که لیگ افضل به دلیل مسری کرونا بوسیله حالت تعلیق درآمد، آمار تعداد مبتلایان در استان خوزستان عرشه ۲۰ نفر درون روز بود اما اینک که غرض بر ادامه لیگ اندوهناک اید، این آمار به متجاوز از ۶۰۰ نفر اضافه یافته است. یعنی به زبان ساده، ریسک ابتلا به این بیماری ۳۰ موافق شده است.”

به گزارش ایسنا، همچنین  در بخش دیگری از مجله مدیرعامل حلقه صنعتی نفت آبادان آمده است “اجرای پروتکل اطلاع دادن شده از سوی فیفا حداقل درون استان خوزستان که اکثر فعالیت های صنفی و اجتماعی به اجازه استاندار و فرمانروا اختصاص آبادان تو هفته های پیاپی تعطیل شده است، مطلقاً امکان پذیر حلق.

ظاهراً نخست مسابقات بوندس لیگا مبنای غرض گیری بخاطر مسئولان فوتبال ما بوده است، در حالی که همگی می دانند که وضعیت کاهش شیوع بیماری درون کشور آلمان حتی با کشورهای پیشرفته متشابه فرانسه، ایتالیا، اسپانیا و آمریکا قابل قیاس محو.

بسیاری از موارد ذکر شده در پروتکل پزشکی مورد استناد فدراسیون از توان اجرایی در کشور ما برخوردار نیست که اگر می بود، ما شاهد شیب تند کاهش ابتلا درون سرزمین بودیم.

متاسفانه استانداردهای بسیار معمولی در جهان هندبال در این تصمیم گیری دیده نشده اند. بوسیله نعوظ متعارف همه فصول اسب سواری داخل اواخر اردیبهشت ماه پایان می یابند و بازیکنان حداکثر پس از ۴ تا ۵ هفته استراحت، تمرینات رسمی خویشتن را از اواخر خرداد ماه مقدمه کرده و پس از ۶ هفته تمرین آماده سازی پیش فصل، خبردار هفته نخست مسابقات لیگ می شوند. با یک محاسبه سهل در می یابیم که بخاطر ۴ هفته تعطیلی به شش هفته تمرینات بدنسازی نیاز است. حالا چگونه می استعداد پس از ۱۱ هفته پر استرس و بدون تمرین، با فقط سه هفته بوسیله شرایط حضور در مسابقه رسید. آیا برای جلوگیری از آسیب دیدگی های بسیار جدی بازیکنان هم تدابیری اندیشیده شده است؟

به دید می رسد تنها عامل این تصمیم گیری شتابزده، پایان به هر لباس لیگ است. در این پروتکل بهداشتی آیا شرایط زمین های تمرین، فراش محل اقامت بازیکنان، هتل محل سکونت قبل از مسابقه، اتوبوس ها، فرودگاه ها و هواپیماها و … مورد بررسی استراحت خمود اند؟ آیا فتنه و مسابقه در شرایط پرخطر باعث ابداع استرس برای بازیکن، مربی و داور نمی شود؟ آیا بود استرس و نگرانی ریسک ابتلاء به این بیماری و آسیب دیدگی های شدید را افزایش نمی دهد؟

حضور آقای بهاروند برای تیم صنعتی نفت آبادان که از شانس گرفتن سهمیه آسیایی برخوردار است، ادامه لیگ یک فرصت گرانبها نرخ است ولی حتی قهرمانی تو لیگ بزرگوار هم در برابر خدای ناکرده مرگ یک فوتبالیست جوان، هیچگاه نمی ارزد. امتداد مشهود کردن لیگ و به پایان رساندن آن، بدون تلفات انسانی یک خارق العاده مدیریتی محسوب نخواهد شد اما ادامه لیگ و اتمام آن با حتی یک مورد فوتی، یک صدمه تاریخی غیرقابل جبران خواهد شد که مسئولیت آن بی گمان فقط و فقط بر عهده داری فدراسیون فوتبال خواهد بود.”

انتهای پیام